Výrobky firmy Hakr aneb dodělej si sám

Chtěl bych se tímto článkem podělit o zajímavou zkušenost s výrobky firmy Hakr, která představuje alternativu ke klasickým výrobkům v oblasti autopříslušenství jako jsou nosiče, příčníky a rakve. Za prvé je nutné říci, že výrobky nejsou pro všechny, nicméně, pokud jste šikovným kutilem, kterého již nebaví nudné jednoduché instalace, tak jsou výrobky firmy Hakr určeny přímo pro vás.
Příčníky na Hyundai i30
Sada příčníků dorazí, jak se sluší na pořádnou kutilskou stavebnici, pěkně v několika krabicích. Na příčníkách samotných kreativitu sice nepoužijete, nicméně u všeho ostatního ano. Všechny šrouby a matky jsou stylově neprotažené, takže při prvním utahování si přijdou na své praví siláci. Některé vlisované matky se protáčí, takže zde přijde na scénu invence konstruktéra sestavujícího toto úchvatné dílo. Díly tvořící úchyt nosníku k hagusu, které mají být zasunuty do sebe jsou mistrně ohnuty tak aby do sebe zcela nepasovaly a vytvořili tak hlavolam, nebo další možnost pro využití hrubé síly. Některé imbusové šrouby mají stylový vrtulový tvar a otestují tak zručnost sestavující osoby, popřípadě připravenost jeho arzenálu spojovacího materiálu. Vrcholem celé stavebnice je chybějící vlisovaná matka u hlavního šroubu, jehož utažením se nosník přimáčkne k hagusu. Tento oříšek zaměstná nejednu kutilskou hlavičku a ověří konstruktérské schopnosti i vybavenost dílny.
Jsem si jistý, že po překonání všech drobných úkolů, které na vás výrobce nastražil, budete na sebe velmi pyšní a z takových příčníků budete mít daleko větší radost, než kdybyste si je jen tupě a nudně koupili a podle návodu sestavili. Kutilům zdar.
Nosiče lyží hliníkové
Druhý test již bude bez sarkasmu. Je to spíše upozornění a podělení se o zkušenost. U nosníků lyží od stejné firmy se stářím okolo 7 let, použité zhruba počtvrté za jejich kariéru se v Německu na dálnici při rychlosti kolem 120 km/h došlo k odlomení horního dílu jednoho nosiče, což mělo za následek letecký den pro snowboard, který z druhého nosiče vyklouzl a společně s ulomenou částí nosiče pořádně zatopil autům za námi. Naštěstí to zvládli a pokračovali dál všichni, kteří nás následovali. Rozlomil se plastový skelet držící hliníkové ližiny dohromady. Takže na to pozor.

Napsat komentář

Your email address will not be published.